Loading...

Drodzy Przyjaciele:

24 listopada 2019 r. w moim ukochanym Krakowie, spotkają się w ludzie „Niebylejacy. Każdy z zaproszonych wniesie ze sobą do klubu The Stage swoją osobistą historię. Wyjątkowe to będzie spotkanie, bowiem wszyscy z obecnych ulegli kiedyś wirusowi amnezji na zaimek osobowy JA. Byli też ze mną na dobre i na złe. Ten wieczór otworzy faktyczne działanie statutowe Fundacji Piotra Pogona DRABINA… która może być również Waszym portem! Przystanią w której znajdziemy wspólnie siły do realizacji marzeń o wychodzeniu na bezkres naszych oceanów. Dla innych i własnego spełnienia życia. Chciałbym, żeby wielu z Was, po tym wieczorze przyłączyło się do załogi najpiękniejszego z możliwych statków, wspinając się po szczeblach jego drabinek-projektów jak najwyżej . Na statku pełnym Miłości, zrozumienia. Bez nienawiści i wyważeniu słów „mieć” a „być”.

W nazwie spotkania pada słowo GALA, ale tak naprawdę to wielki ukłon dla moich wspaniałych przyjaciół którzy otrzymają symboliczne nagrody, statuetki DRABINY. Dla tych którzy odważyli się być dzielnymi dla innych. Dzięki którym wielu ludzi mogło spojrzeć z nowej perspektywy na świat. Wyrazistych, pięknych, nietuzinkowych.

Wieczór będzie darem dla chorej Oli. Naszym dotknięciem cudnych, dojrzałych przemyśleń niepełnosprawnej dziewczynki. Spełnieniem jej ukrytych marzeń w postaci wydania poetyckiego tomiku „Myśli Małej Strzałki”. Pokłonem dla Jej talentu, źródłem siły dla niej samej i jej rodziny. Dla nas wszystkich.

Jazzowy koncert Beaty Przybytek, która zachwyca swoim kunsztem wokalnym, wrażliwością i interpretacją muzyczną będzie z pewnością ukojeniem i ucztą artystyczną. Uwieńczeniem czegoś zupełnie wyjątkowego. Wieczoru z Galą Motywacji Fundacji Piotra Pogona DRABINA…”dla OLI”… i nas wszystkich.

Agenda

24 listopada 2019 r.
Klub The Stage Music, Billiard & Food
ul. Łobzowska 3 w Krakowie
godzina 18:00

 • powitanie gości i Przyjaciół Fundacji Piotra Pogona DRABINA,
 • krótka prezentacja fundatora w „Zachwycie każdego oddechu”, z motywacją w tle,
 • wręczenie nagród Fundacji - Statuetek Drabiny - I edycji 2019 roku, dla ludzi którzy wspinają się ponad przeciętność dla innych, krótkie wystąpienia nagrodzonych,
 • „Myśli Małej Strzałki” – autorska poezja i rozważania w wykonaniu niepełnosprawnej Oli Cichoń,
 • dla Oli – niespodzianka spełnienia marzenia od firmy Colonel,
 • „Today Girls Don’t Cry”- koncert Beaty Przybytek, jednej z najbardziej utytułowanych wokalistek jazzowych z zespołem,
 • zakończenie spotkania w formie dowolnej. Jak to u Przyjaciół i ludzi kochających życie…

Uwaga:

 • pomimo nazwy wydarzenia w trakcie wieczoru nie obowiązują stroje galowe, a jedynie przyjacielska elegancja
 • „The Stage” jest tego wieczoru dla Was. Kateringu i baru i nie zamkniemy o 18:00…ani też o 22:00, prosimy tylko o niepalenie,
 • ze względu na ograniczoną ilość miejsc i komunikację osób z dysfunkcjami zdrowotnymi, prosimy o uwzględnianie wskazówek organizacyjnych,
 • w trakcie spotkania, na zasadzie zupełnej dobrowolności będzie możliwość skorzystania z „terminala donacyjnego” na rzecz Fundacji Piotra Pogona DRABINA.

Laureaci

oraz medycyny paliatywnej, bioetyk. Autor publikacji naukowych i utworów literackich. Założyciel i prezes Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, prowadzącej już ósmy rok wiejskie hospicjum domowe na Podlasiu. Lekarz w tym hospicjum. Zaczął budowę ośrodka stacjonarnego – pierwszego takiego w skali kraju - na terenach wiejskich. Prowadzi także szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek – dla profesjonalistów i wolontariuszy, dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Pracy jego i zespołu hospicjum przyświeca motto: „ Z szacunku dla życia”.

duszą towarzystwa. Chodziłem do 2-iej klasy LO. W maju 1997 roku wracając z ogniska wszedłem na niezabezpieczony i niewidoczny kabel o napięciu 20 000 Volt(20kV), który spadł ze słupa, zwęglił nogi, oszpecił twarz i ciało. 6 miesięcy w Siemianowicach Śląskich na oddziale oparzeniowym, które pomimo dużej ilości środków przeciwbólowych bardzo dobrze pamiętam, bo ból nie pozwalał zapomnieć. Następnie 5 miesięcy rehabilitacji w Zgorzelcu. Cieszyłem się że głowę mam zdrową, że z tego wszystkiego nie siadła. Głowa jest najważniejsza. Można wmówić naszemu organizmowi wszystko: chorobę, zdrowie, siłę, słabość. Myślami możemy go formować jak plastelinę. I tak jak przed wypadkiem myślałem i marzyłem o sporcie o sprawności o dziewczynach, tak po wyjściu ze szpitala i po rehabilitacji nic się nie zmieniło. Od 1998 roku jestem zawodnikiem Reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco. Karierę zaczynałem w klubie jeleniogórskim, potem po przeprowadzeniu się w okolice Poznania do Kaźmierza, grałem w poznańskim klubie UKS POZNAŃ, potem Start Wrocław, a od 3 lat KS INDRA. Stowarzyszenie KS INDRA Kaźmierz założyliśmy wspólnie z przyjaciółmi, a mi przypadła funkcja Prezesa. Ze wszystkimi drużynami w których grałem zdobywałem medale MP Uprawiałem lekką atletykę, startowałem w MP i zdobywałem medale w pchnięciu kulą, rzutem dyskiem i oszczepem. Przepłynąłem Odrę z Wrocławia do Szczecina kajakiem 515 km . W 2006 roku miałem przyjemność prowadzić wspólnie z Anią Dymną koncert finałowy „ Zaczarowana Piosenka” w Krakowie na rynku. W 2008 roku brałem udział w wyprawie na „BIAŁY DACH CZARNEGO LĄDU”- Kilimandżaro- (dotarłem do 5100m npm- dzięki pomocy przyjaciół i własnych rąk) organizowanym przez Fundację Ani Dymnej „Mimo Wszystko”

W 2006 roku zacząłem trenować hokej na slegach w jedynym klubie w Polsce – IKS Atak Elbląg na pozycji obrońca. Zostałem też Kapitanem tej Reprezentacji. W latach 2011-2012 grałem w Lidze Czeskiej w klubie HC Studenka . Obecnie gram tylko w siatkówkę ( w Kaźmierzu oraz wciąż w Reprezentacji jako jej Kapitan).

Jestem też trenerem Boccia, nowo powstałej sekcji w naszym Stowarzyszeniu KS INDRA. Prowadzę spotkania z dziećmi, młodzieżą, z uczniami i opowiadam o sobie i sporcie. Jeżdżę także po szkołach i prowadzę zajęcia razem z moim przyjacielem z siatkówki na siedząco.

Prowadzę spotkania z nauczycielami o temacie- „Savoir-vivre dla i wobec osób niepełnosprawnych „

Od 14 lat związany z miłością swojego życia-Kasia K

Od 20 lat dumny Tata –córka Wiktoria T.

Mówią , że jestem ostry- to prawda, ale taki jest sport. Moim największym sukcesem , jak się dobrze zastanowić , jest ten stopień sprawności, do jakiego doprowadziłem własny organizm i ciało po wypadku. Niezliczone godziny ćwiczeń na hali, na siłowni, na lodzie, na sali, zakwasy, kontuzje, hektolitry wylanego potu. Miesiące treningów i przełamywania siebie samego, kilkanaście lat doświadczenia. Nie zapomnijmy też o tym, że jak siatkówka tak i hokej jest sportem drużynowym. Bez kolegów z boiska i z lodu nie osiągnął bym tak wiele. To właśnie te rzeczy ukształtowały mój charakter i sprawiły, że jestem kim jestem.

Wcześniej, od 1995 roku pracowałam w Panoramie TVP2, w Wiadomościach , a także w Polsat Rodzina. Najbardziej lubię robić reportaże pokazujące pacjentów, którzy pokonują swoje ograniczenia związane z chorobą, żeby realizować swoje marzenia. Byłam współautorką i autorką takich programów medycznych, jak: “360 Stopni dookoła ciała”, “Sposób na Zdrowie” czy  “Zdrowie na Żywo”. Zdobyłam kilka nagród za swoje działania w dziennikarstwie medycznym, między innymi “Lider w Ochronie Zdrowia”, czy Nagroda Św. Kamila,

Prywatnie- jestem mamą dwóch dorosłych synów- też dziennikarzy. Nurkuję, uprawiam jogę, biegam- mam na koncie jeden półmaraton, tylko dlatego, że Pogon biegł obok mnie i opowiadał mi kawały.

Dla Oli...

Olę Cichoń poznałem w 2013 r. Usłyszałem o 7 letniej dziewczynce, która dzielnie walczy z postępującym zanikiem mięśni, tzw. Dystrofią Ullricha. Byłem wtedy w trakcie intensywnych przygotowań do mojego kolejnego startu w zawodach triathlonowych morderczej edycji Ironman. Zawsze, mój każdy „bezpłucny” kilometr startowy z pomocą sponsorów i darczyńców, dedykuję walczącym o życie, wybranym podopiecznym. Spotkanie z Olą i Jej rodziną, było jednym z najważniejszych w moim życiu. Zrozumiałem dzięki małej dziewczynce w zupełnej czystości takie pojęcia jak: Miłość, Rodzina, Cierpienie, Dojrzałość, Wiara, Pokora, Walka. Było to coś absolutnie niemierzalnego w swym pięknie… Kiedy dzisiaj czytam autorską poezję i przemyślenia nastoletniej Oli pt. „Myśli Małej Strzałki”, kiedy widzę Jej straszne cierpienie fizyczne- dotykam Nieba i sensu człowieczeństwa. W tej ludzkiej kruchości, jest bowiem niesamowity płomień i siła życia. Choć medycyna jest bezsilna, Ola stanowi największe świadectwo, że choroba może tworzyć ludzkie diamenty. Nauczyć wartości każdego dnia, piękna jakiego tkwi w człowieku, bezsensowności prób skalowania naszych problemów. Nie wiem ile jeszcze czasu Nam pozostało by ogrzewać się w blasku tej małej Kobietki, ale dla takich „ Strzałek” – warto żyć. Oleńko… walcz proszę i bądź.

Uczta jazzowa

Beata Przybytek Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek jazzowych, pianistka, kompozytorka. Laureatka nagrody muzycznej Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego „Mateusz Trójki 2011”

Współpracowała z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego jazzu, takimi jak m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra. Wydała sześć solowych albumów studyjnych.

Sponsorzy