Loading...

Drodzy Przyjaciele!

W dniu 30 marca 2022 r. w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w ICE Kraków odbył się koncert charytatywny „Krakowscy artyści Ukrainie”. W imieniu organizatora koncertu: Fundacji Piotra Pogona DRABINA (którą wsparł swoim patronatem Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, przy współudziale na zasadach pro publico bono: Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz ICE Kraków) pragnę wyrazić głęboką wdzięczność i szacunek dla wszystkich osób i instytucji, dzięki którym koncert doszedł do szczęśliwego finału. Szczególne podziękowania przekazuję aktorom i muzykom scen krakowskich, którzy zrzekając się wynagrodzenia, zaszczycili nas swoją obecnością i kunsztem artystycznym. Reżyseria Pana Rafała Jędrzejczyka, grono utalentowanych akompaniatorów muzycznych, wspaniała scenografia oraz profesjonalna obsługa techniczna wielu krakowskich firm pozwoliły stworzyć wyjątkowe artystycznie widowisko charytatywne. Szczególnie dziękuję za otwarcie i poetycki przekaz wieczoru Pani Annie Dymnej. Za piękne występy wokalne Paniom: Katarzynie Jamróz, Marcie Bizoń, Lidii Jazgar. Za niepowtarzalne duety: Pani Beacie Rybotyckiej i Jackowi Wójcickiemu oraz młodym wokalistom: Weronice Glince i Karolowi Szatanowi- którzy zakończyli ukraińską pieśnią nasz koncert. Dziękuję Andrzejowi Grabowskiemu, Marcinowi Dańcowi, Łukaszowi Rybarskiemu za dowcip i humor, jaki wnieśli swoimi skeczami do naszej imprezy. Zespołom: KROKE i Skaldowie. Wszystkim artystom którzy oddali swoje umiejętności i talent walczącej Ukrainie.

Wielka wdzięczność należna jest publiczności krakowskiej, która otworzyła serca i portfele kupując bilety na koncert. Podziękowania należą się również zaproszonym i obecnym na koncercie Gościom ze środowisk biznesowych, osobom decyzyjnym z platform sprzedażowych eBilet i Kbf, dzięki którym mogliśmy błyskawicznie i bezprowizyjnie zrealizować sprzedaż biletów. Dziękujemy krakowskiemu oddziałowi ZAiKS za zwolnienie z opłat autorskich, dziennikarzom Polskiego Radia „Trójki” oraz stacji TVN24 za ciekawe zapowiedzi i relacje z koncertu. Pani red. Monice Meleń, Renacie Kijowskiej, mistrzowi olimpijskiemu Robertowi Korzeniowskiemu za życzliwe wsparcie medialne. Honorowej Konsul Republiki Włoskiej - Pani Katarzynie Likus za ufundowanie miejsc hotelowych. Romanowi Lechowi oraz innym współpracownikom i przyjaciołom Fundacji. Grafikom, ludziom social media. Bez Was nie byłoby możliwe zrealizowanie tak pięknego wydarzenia.

Cały dochód ze sprzedanych biletów zostanie przekazany na zakup leków i medykamentów dla Kliniki Neurochirurgii szpitala wojennego w Kijowie. W pomocy charytatywnej uczestniczą instruktorzy Szczepu Czerwonych Maków im. Bohaterów Monte Cassino z Krakowa oraz wolontariusze i lekarze z Ukrainy. Relację i wyniki z naszej akcji charytatywnej przekażemy jak najszybciej na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Sława Ukrajini! Herojam sława!

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

Piotr Pogon

Dziękujemy Wam za wsparcie dla walczącej Ukrainy!

”…bo Wolność krzyżami się mierzy, historia ten jeden ma błąd”
F. Konarski ”Czerwone maki na Monte Cassino”, 1944

W przekazaniu leków na Ukrainę pośredniczą krakowscy instruktorzy harcerscy Szczepu Czerwonych Maków im. Bohaterów Monte Cassino.

Galeria koncertu

fot. Maciej Kuroń

Za kulisami

Organizatorami koncertu byli:
Fundacja Piotra Pogona DRABINA oraz Miasto Kraków, KBF operator Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Dodatkowe wpłaty można dokonywać na rachunek bankowy Fundacji Piotra Pogona DRABINA : 53 88040000 0050 0500 0872 0001 z dopiskiem „ dla Ukrainy”.