Fundator DRABINY działa w sektorze pozarządowym od 2004 roku. Ten czas przyniósł wiele doświadczeń. Od tego momentu za pewnik uznał jeden fakt. Wolontariat w każdej postaci jest najwspanialszym przejawem aktywności prospołecznej i indywidualnej odpowiedzialności. Bezcennym! Charytatywnie czystym w swoim wyrazie, bo w czasach egoizmu i rywalizacji, zaprzecza twierdzeniu że „za darmo” nie można nic otrzymać. Kiedy powstawała fundacja DRABINA, Piotr Pogon obiecał sobie i innym, że nigdy nie zlekceważy kogoś, kto chce bezinteresownie pomagać - poświęcając dla innych swój czas, energię, umiejętności i zaplecze materialne. Faworytami DRABINY w tym zakresie jest wolontariat kompetencyjny i pracowniczy. Wszak zespołowe pomaganie jest najskuteczniejsze, a zarazem tak trudne w budowaniu grupowej realizacji celów. Dawanie innym swoich umiejętności niesie cechy trwałości i pozostawienia wartości niemierzalnych w swoich pozytywnych skutkach.

Zapraszamy do współpracy każdego, kto gotowy jest zachorować na amnezję na zaimek osobowy „ja”. Tworzymy profesjonalną bazę wolontariuszy, gdzie każdy z potrzebujących odnajdzie swojego Anioła.

Zachęcamy firmy odpowiedzialne społecznie do podejmowania współpracy z naszą fundacją w kreatywnym tworzeniu programów i akcji wolontariatu pracowniczego. Mamy wiele kontaktów, spotykamy się w swojej pracy z potencjalnymi beneficjentami działań. Fundator DRABINY współpracował z wieloma firmami i zespołami wolontariackimi. Nie był to czas stracony.